Nowy numer 37/2021 Archiwum

Karolina daje pewność siebie

Przekonała się o tym Milena, która w kryzysie spowodowanym przez środowisko pracy zobaczyła światło nadziei.

Dziewczyna po powrocie ze studiów w Łodzi do swojej rodzinnej miejscowości podjęła pracę w administracji publicznej.

Oceniana przez pryzmat swojej rodziny, w której ojciec był alkoholikiem, zaczęła borykać się z niskim poczuciem własnej wartości, z lekceważeniem, plotkami i obmowami współpracowników.

- Atmosfera w pracy, której tam doświadczyłam, bardzo mocno wpłynęła na moje zdrowie, w tym na brak równowagi myśli, a nawet stany lękowe. Był to bardzo trudny czas dla mnie i mojej rodziny, która nie wiedziała, jak mi pomóc. Próbowaliśmy pomocy u różnych lekarzy, skorzystałam z pomocy pewnej pani psycholog, od której nawet ostatecznie dostałam zachętę do udziału w rekolekcjach ignacjańskich - wspomina Milena.

Przyjeżdżając na ślub przyjaciółki do Tarnowa postanowiła odwiedzić Zabawę i miejsca związane z bł. Karoliną. 18 lipca wzięła udział w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, a później w Mszy św. połączonej z modlitwą o uzdrowienie w sanktuarium w Zabawie.

- Poprosiłam wtedy bł. Karolinę o wstawiennictwo, aby pomogła mi wyzdrowieć ze stłamszenia przez ludzi, z którymi pracowałam, abym wybaczyła kobiecie, która skrzywdziła mnie, oceniając według swoich myśli, obmawiając, plotkując, szydząc - mówi Milena.

Kiedy podczas modlitwy wstawienniczej usłyszała, że Bóg „przychodzi do osoby zmiażdżonej, która doznała kryzysu przez sytuację w pracy”, poczuła, że chodzi o nią.

- Bóg przyszedł do mnie. Uzdrowienie ujawniło się w głębokim płaczu, drgawkach, radości, poczuciu bezpieczeństwa, w myślach, że On mnie nie zostawił, że przychodzi i odnajduje mnie smutną, zagubioną, bez siły, czasami bez chęci do życia, że moje życie jest dla Niego bardzo ważne, święte, że On sam chciał, abym się urodziła i chce, abym dalej żyła i była radosna i szczęśliwa - podkreśla kobieta.

Spotkanie z bł. Karoliną na szlaku męczeństwa dopiero 18 sierpnia, jednak już 1 sierpnia o godz. 15 rozpocznie się modlitwa w intencji rodzin i małżeństw. 21 sierpnia sanktuarium zaprasza do modlitwy przy znakach Światowych Dni Młodzieży. Sanktuarium będzie jedynym miejscem w diecezji, dokąd dotrą znaki ŚDM podczas wędrówki przez Polskę w ramach przygotowań do spotkania młodych w Lizbonie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama