Największa z sal parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa otrzymała także jego imię.
W uroczystość św. Ignacego Loyoli, 31 lipca, w roku jubileuszowym 500. rocznicy jego nawrócenia i 400. rocznicy jego kanonizacji, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa została mu poświęcona największa z sal służących wspólnocie. W jej centralnym miejscu umieszczono duży obraz świętego, będący kopią najbardziej znanego wizerunku stworzonego przez Rubensa na uroczystość wyniesienia Ignacego na ołtarze. Sądecki obraz poświęcił miejscowy proboszcz o. Bogdan Długosz SJ.
Jak to w jezuickich parafiach, także i tu nie brak obecności tego świętego. W kościele znajdują się jego relikwie. O przeżywanym roku jubileuszowym przypomina duży baner. Odbywa się tutaj także cykliczne nabożeństwo ku jego czci i z prośbą o jego wstawiennictwo. Prośby i podziękowania do świętego - czczonego tu głównie jako patrona matek rodzących i kobiet pragnących potomstwa - można wrzucać do specjalnej skrzynki. Oczywiście jest też cudowna woda św. Ignacego.
Jak przypomina miejscowy proboszcz, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, tzw. kolejowy, jest kościołem jubileuszowym. Podobnie jak sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu. Oznacza to, że w ciągu całego Roku Ignacjańskiego można w nich zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Obie jezuickie sądeckie parafie we współpracy z diecezjalnym radiem RDN przygotowują także cykl audycji poświęconych św. Ignacemu. Ich emisja rozpocznie się po wakacjach. Planów na przeżywanie jubileuszowego roku jest więcej, ale jak tłumaczy o. Bogdan Długosz, chodzi o to, by przybrały one formę stałą, cykliczną, ciągłą. Nie były tylko jednorazowym wydarzeniem.
- W kontekście tego roku nie myślimy o fajerwerkach, ale chcemy raczej podejmować inicjatywy długofalowe i skupić się na tym, co powtarzalne, ponieważ w duchowości ignacjańskiej właśnie powtarzalność i długofalowość ma swoje znaczenie i tworzy dobre nawyki. Nie chodzi o akcyjność, ale coś, co poprowadzi nas przez dłuższy czas - zapowiada jezuita.
Już w Wielkim Poście podjęto w tej parafii rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym. Są też plany związane z medytacją ignacjańską dla grup biblijnych.