Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dali się połknąć przejdź do galerii

Młodzi z KSM Jadowniki szukali proroka Jonasza w Tatrach podczas wakacyjnej oazy parafialnej.

Ostatni tydzień lipca młodzi z KSM działającego przy parafii św. Prokopa w Jadownikach spędzili na parafialnej oazie w Zakopanem.

- Nasz pobyt był wypełniony wieloma wędrówkami po tatrzańskich szlakach, ale w centrum każdego dnia była Eucharystia. Był też czas na rozważanie Pisma świętego, a zwłaszcza Księgi Jonasza. Tematem oazy były słowa "daj się połknąć", bo w życiu Jonasza dobra zmiana dokonała się wtedy, gdy we wnętrzu wielkiej ryby zgodził się na Boże powołanie - tłumaczy opiekun oddziału ks. Wojciech Mróz.

Tydzień w Tatrach upłynął - jak podkreślają młodzi - w atmosferze radości, choć pot lał się po twarzach na górskich szlakach. - Razem pokonywaliśmy swoje słabości, dobrze się bawiliśmy w Energylandii, ale przede wszystkim byliśmy blisko Pana Boga - mówią kaesemowicze, ciekawi gdzie pojadą za rok.

- Widać jasno, że po czasie pandemii i zdalnego nauczania młodzi potrzebują doświadczyć piękna świata, przez które poznajemy naszego Stwórcę. Potrzebują również wspólnoty, która będzie ich niosła i podtrzymywała ich apostolski zapał - dodaje ks. Wojciech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama