Nowy numer 26/2022 Archiwum

W Zawadzie k. Tarnowa zabrzmi dzwon "Zbigniew Strzałkowski"

Jego dźwięk przypomni o 30. rocznicy męczeńskiej śmierci w peruwiańskim Pariacoto, gdzie o. Zbigniew zginął razem z o. Michałem Tomaszkiem.

Zbliża się 30. rocznica śmierci bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka, franciszkanów konwentualnych, którzy zginęli w Peru 9 sierpnia 1991 roku z rąk partyzantów Świetlistego Szlaku.

- Hasłem rocznicy są słowa, które oddają sens życia i śmierci franciszkańskich męczenników: "Posłańcy pokoju, aż do męczeństwa". Już dziś zapraszamy wszystkich do kaplicy św. Rafała w Kalwarii Pacławskiej, gdzie z okazji 30. rocznicy śmierci błogosławionych ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego od 11 do 15 sierpnia 2021 roku będzie można modlić się przed jednymi z najcenniejszych relikwii, jakie są związane z Męczennikami z Pariacoto. W kaplicy będą bowiem wystawione do kultu publicznego ich zakrwawione koszule, które mieli na sobie w noc męczeńskiej śmierci za wiarę. To jedna z niewielu okazji, aby móc pomodlić się przed tymi cennymi relikwiami. Relikwie zostaną wystawione do kultu publicznego pierwszy raz od czasu beatyfikacji, jaka miała miejsce 5 grudnia 2015 roku w Chimbote. Na koszulach są widoczne ślady krwi - ojcowie zginęli od strzałów - bł. Michał w tył głowy; bł. Zbigniew w tył głowy i w plecy. Na plecach bł. Zbigniewa terroryści zostawili karton z napisem: "Tak giną lizusy imperializmu! Niech żyje Partyzancka Armia Ludowa", oraz namalowanym sierpem i młotem. Zarówno napis jak i sierp i młot zostały częściowo zamazane krwią bł. Zbigniewa. W tym czasie w Kalwarii Pacławskiej będzie także można wpisać się do specjalnej Księgi Pamiątkowej przygotowanej z okazji rocznicy śmierci błogosławionych - informują franciszkanie.

Kaplica relikwii krwi - ZAPROSZENIE do KALWARII PACŁAWSKIEJ - 11-15.08.2021 - Głos z BPMzP - odc. 42.
Michał i Zbigniew

W rodzinnej miejscowości bł. o. Zbigniewa, Zawadzie k. Tarnowa, 8 sierpnia zostanie odprawiona uroczysta Msza św. 10.30. - Będzie to dziękczynienie za dar beatyfikacji Męczenników z Pariacoto oraz prośba o ich rychłą kanonizację i uwolnienie świata od terroryzmu. W tym dniu zabrzmi także dzwon o imieniu "Zbigniew Strzałkowski", który znajduje się na dzwonnicy przy kościele. Dzwon został poświęcony już rok po śmierci franciszkanów 9 sierpnia 1992 roku - dodają franciszkanie.

8 sierpnia relikwie błogosławionych zostaną wprowadzone do kościoła parafialnego w Świebodzinie z okazji odpustu ku czci św. Maksymiliana Kolbego, patrona parafii. W tym roku mija bowiem 80. rocznica męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana.

Zobaczcie film:

30 - ROCZNICA ŚMIERCI MĘCZENNIKÓW Z PARIACOTO. "ŻYCIE - ŚMIERĆ - DZISIAJ" - 09.08.2021 r.
Michał i Zbigniew
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama