Szczucin ugościł ich tak, że sił im starczy aż przed tron Maryi.
Tegoroczna pielgrzymka rzeszowska odbywa się w formie sztafety. Codziennie uczestniczy w niej jedna lub dwie z trzynastu grup – łącznie ponad 2 tysiące pątników.
Rzeszowska Piesza Pielgrzymka idzie na Jasną Górę po raz 44. W tym roku pod hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”.
Dzisiejszy dzień należał do grupy Świętej Barbary, która tworzą pielgrzymi z ziemi ropczyckiej. Beata Malec-Suwara /Foto GośćDzisiejszy dzień, 7 sierpnia, należał do grupy Świętej Barbary, którą tworzą pielgrzymi ziemi ropczyckiej. Około 250 osób pielgrzymowanie rozpoczęło Mszą św. przy ołtarzu polowym na placu kościelnym parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie. Przewodniczył jej biskup senior Kazimierz Górny, a koncelebrowali kapłani biorący udział w rzeszowskiej pielgrzymce i księża ze szczucińskiej parafii.
Pielgrzymów powitał gospodarz miejsca ks. Zygmunt Warzecha. Mszy św. przewodniczył bp Kazimierz Górny. Beata Malec-Suwara /Foto GośćJak co roku, pielgrzymów rzeszowskich goszczą parafie diecezji tarnowskiej, w których pielgrzymka ma zaplanowane postoje. Co roku pątników karmi szczucińska parafia. Tym razem był barszcz biały z porządną wkładką, coś na słodko do plecaka, ciepłe i zimne napoje.
Panie ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, od lat zaangażowane są w przygotowanie posiłku dla pielgrzymów rzeszowskich, wspominają lata, w których jedna zaledwie grupa rzeszowskiej pielgrzymki liczyła 560 osób. Beata Malec-Suwara /Foto GośćPanie ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, od lat zaangażowane są w przygotowanie posiłku dla pielgrzymów rzeszowskich, wspominają lata, w których jedna zaledwie grupa rzeszowskiej pielgrzymki liczyła 560 osób. - Gotowałyśmy posiłek w ogromnych kotłach, żeby dla wszystkich wystarczyło. Był też gotowany kompot. Pielgrzymów karmiliśmy nie w jednym, ale kilku miejscowościach. W tym roku te 200 czy 300 osób, które bierze udział w pielgrzymce, ugościmy bez trudu - zapewniała pani Czesława ze SRK w Szczucinie.
Rzeszowscy pielgrzymi dzisiaj przekroczyli most na Wiśle i tym samym opuścili diecezję tarnowską. Po zakończonym pielgrzymkowym dniu autokarami udadzą się przed tron Maryi na Jasną Górę, by osobiście przedstawić Jej prośby, które niosą.