Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Cenniejsza niż wszystkie litanie, nowenny i inne modlitwy razem wzięte

Cenniejsza niż wszystkie litanie, nowenny i inne modlitwy razem wzięte przejdź do galerii

Wśród pielgrzymów nie zabrakło całych rodzin.  
Wśród pielgrzymów nie zabrakło całych rodzin.
Paulina Sterkowiec

Kolejny krok w poznawaniu, czym jest Msza św., zrobili uczestnicy siódmego dnia pielgrzymki.

Karol Litwa

|

23 sierpnia 2021 GOSC.PL

dodane 23 sierpnia 2021
aktualizacja 24 sierpnia 2021
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Swoje pielgrzymowanie pątnicy rozpoczęli od Eucharystii w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusa w Sokolnikach. Przewodniczył jej ordynariusz kielecki, pochodzący z naszej diecezji, bp Jan Piotrowski. Kazanie wygłosił ks. dr Michał Dąbrówka, rekolekcjonista XXXIX PPT.

Pouczał pielgrzymów, że żaden nasz dar, nawet kosztujący najwięcej pieniędzy, nie jest godny Boga. Takim darem jest jedynie Eucharystia. - Tylko ten dar, który jest darem Boskim, bo to sam Bóg, który się ofiaruje za nas, jest darem godnym Ojca. Nic bardziej nie wzrusza serca naszego Ojca niż ofiara Jego Syna. Ona otwiera w tym sercu Ojca dla nas zdroje łask. Więc nie stajemy przed Panem Bogiem z laurką w ręku, z jakimiś kwiatami, lecz z Ciałem i Krwią, Duszą i Bóstwem Jego najmilszego Syna i prosimy: Ojcze, dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata - mówił ks. Dąbrówka. Tłumaczył, że słowa, które kapłan wypowiada po podniesieniu, nazywane ofiarowaniem i modlitwami wstawienniczymi, streszczają się właśnie w słowach znanych nam z modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Bogu Ojcu ofiarujemy bowiem samego Chrystusa.

Rekolekcjonista pielgrzymkowy dał też zebranym dwie praktyczne rady, dotyczące Eucharystii. - Po pierwsze, Msza Święta jest najcenniejszą i najbardziej skuteczną modlitwą, jaką tylko mamy, by prosić Boga o potrzebne łaski. Cenniejszą niż wszystkie litanie, nowenny i inne modlitwy razem wzięte. Dlaczego? Bo to nie jest nasza modlitwa. To jest modlitwa Chrystusa, którą On zanosi za nas Ojcu. To nie jest nasza ofiara, to jest ofiara Chrystusa, którą On składa za nas dobremu Bogu - pouczał ks. Dąbrówka. Zachęcał, by nie „dawać na Mszę” tylko z racji zwyczaju, ale po to, by przez ręce księdza oddać Bogu Ojcu najcenniejszy dar - Jego Syna.

- I druga praktyczna myśl: kiedy idziesz na Mszę Świętą albo kiedy ci się nie chce iść na Mszę Świętą, to nie myśl tylko o sobie. Bo może w twoim życiu jest okej, może w twoim życiu wszystko jest w porządku, nic się nie dzieje, wszystko dobrze się układa; ale przecież nie możesz zapomnieć o całym świecie, który jest w potrzebie, który toczy walkę z mocami ciemności. Nie możesz zapomnieć o całym Kościele - napominał ojciec duchowny pielgrzymki, przypominając, że naszej modlitwy potrzebuje ogrom ludzi o różnych potrzebach. - Mało masz intencji? To dlaczego tak rzadko przychodzisz na Mszę? Cały świat jest w potrzebie - dodał ks. Dąbrówka.

Na zakończenie Eucharystii bp Piotrowski polecił pielgrzymom intencje kieleckich diecezjan, prosząc o modlitwę. Jako podziękowanie za przewodniczenie Mszy Świętej i otwartość na pielgrzymów wędrujących przez jego diecezję, ksiądz biskup otrzymał pamiątkowy kapelusz z muszlą św. Jakuba. Pamiątkową muszlę otrzymał też proboszcz parafii w Sokolnikach, ks. Józef Majchrzyk.

« ‹ 1 › »
39. PPT - Msza św. w Sokolnikach

Foto Gość DODANE 23.08.2021

39. PPT - Msza św. w Sokolnikach

​W siódmym dniu sztafetowego wędrowania na Jasną Górę kolejne trzy grupy zgromadziły się na Eucharystii i wyruszyły na szlak. Mszy św. w kościele w Sokolnikach przewodniczył bp Jan Piotrowski.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • JASNA GÓRA
  • PIELGRZYMKA
  • PIESZA PIELGRZYMKA TARNOWSKA
  • SOKOLNIKI

Polecane w subskrypcji

  • Czy powinniśmy wykonywać wyroki europejskich trybunałów?
    • Polska
    Czy powinniśmy wykonywać wyroki europejskich trybunałów?
    Piotr Legutko
  • Równacze godnościowi
    Równacze godnościowi
    Franciszek Kucharczak
  • Równacze godnościowi
    Równacze godnościowi
    Franciszek Kucharczak
  • Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    • Kościół
    Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    Agata Puścikowska
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X