Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Radgoszcz. Nie żyje ks. Marek Łabuz

28 sierpnia 2021 roku zmarł śp. ks. Marek Łabuz, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Radgoszczy.

Ksiądz Marek Łabuz urodził się 24 kwietnia 1964 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Pochodził z parafii Szczucin. Egzamin dojrzałości złożył w 1983 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 4 czerwca 1989 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Tarnów - Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Mielec - Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Uszew i Tarnów - Miłosierdzia Bożego. 20 sierpnia 2006 roku został mianowany administratorem, a następnie z dniem 1 listopada 2007 roku proboszczem parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. W roku 2000 uzyskał na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie stopień naukowy doktora nauk humanistycznych z zakresu historii. Był autorem książek i artykułów z dziedziny historii Kościoła i teologii. Był opiekunem wspólnot Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym w diecezji.

- Trudno nam zrozumieć, czym jest Kościół pielgrzymujący, cierpiący i tryumfujący. Trudno nam zwykle zrozumieć, że możliwe są relacje, więź między zmarłymi i żyjącymi. Mamy nie tak rzadko zbanalizowane myślenie o świecie zmarłych, o czyśćcu. Strach i obawy powodują czasem wiernymi, że sięgają po modlitwę za dusze w czyśćcu. Tymczasem taka pomoc jest najwyższym wyrazem miłości. Poza tym, pomagając zmarłym, pomagamy sami sobie, bo czyniąc dobrze, zdobywamy zasługi w drodze do nieba - mówił "Gościowi" ks. Marek Łabuz, tłumacząc ideę ADPC.

Msza święta z wprowadzeniem ciała w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy zostanie odprawiona we wtorek (31 sierpnia) o godz. 16. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Radgoszczy we środę (1 września) o godz. 13, a następnie ciało śp. księdza Marka zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Szczucinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama