Nowy numer 38/2021 Archiwum

Starość i wychowanie

Już 25 września w Tarnowie odbędzie się Forum Nauczycieli i Wychowawców organizowane przez tarnowski oddział KSW.

Mszą św. o godz. 8.45 w kościele akademickim w Tarnowie przy ul Dwernickiego 1 rozpocznie się Forum Nauczycieli i Wychowawców „Dar starości w wychowaniu”.

Wykładowa część forum odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. O starości w perspektywie antropologiczno-etycznej będzie mówił ks. prof. Michał Drożdż z UPJPII w Krakowie. Problemowi niesłyszących dziadków i babć oraz procesowi komunikacji w rodzinie swój wykład poświęci dr hab. Ewa Domagała-Zyśk z KUL w Lublinie.

W drugiej części forum o roli wolontariatu skierowanego wobec osób starszych będzie mówił ks. dr Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Tarnowskiej kurii. Antoni Buchała poruszy temat wychowania międzypokoleniowego w oparciu o literaturę.

Forum zakończy dyskusja panelowa na temat "Współpraca między pokoleniami w dialogu", którą poprowadzi dr Marzena Florkowska.

Tematem tegorocznego spotkania jest starość jako dar w procesie wychowania. - Nasze społeczeństwo starzeje się, stąd  nader ważne są uniwersalne wartości przekazywane w rodzinie i w szkole. Zmienia się model życia rodzin; każdy mieszka i żyje niezależnie, a zaledwie dwa pokolenia wstecz dominowały rodziny wielopokoleniowe żyjące razem. Jednocześnie świat się zmienia i stają przed nami coraz to nowe wyzwania, których nie można bagatelizować. Dlatego też zależy nam na zwróceniu uwagi na wychowanie międzypokoleniowe i relacje między pokoleniami w rodzinie, szkole, środowisku oraz spojrzenie na starość jako drogowskaz dla młodości, ale i na młodość jako podporę starości - mówią organizatorzy.

Zapisy na forum TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama