Nowy numer 38/2021 Archiwum

Nie żyje o. Gabriel Mączewski OCist

Dziś, 14 września, rozpoczynają się uroczystości żałobne zmarłego 9 września cystersa ze Szczyrzyca.

- Z żywą wiarą w zmartwychwstanie pragniemy poinformować, że dzisiejszego popołudnia po 47 latach życia, 23 latach profesji zakonnej, 19 latach kapłaństwa nagle odszedł do domu Miłosiernego Boga nasz współbrat Ojciec Gabriel Mączewski OCist. Zmarłego polecamy Waszej pamięci modlitewnej. Informacje o pogrzebie zostaną podane w najbliższym czasie – poinformowali na swojej stronie ojcowie cystersi ze Szczyrzyca.

Uroczystości żałobne w klasztorze zaczynają się dziś o godz. 17:30 wprowadzeniem ciała i nieszporami, po których o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. We środę 15 września o godz. 10:30 różaniec w kościele klasztornym, a o godz. 11 Msza św., po której nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz.

O. Gabriel Sławomir Mączewski urodził się 02 września 1974 roku w Kożuchowie w Lubuskiem. Chrzest św. otrzymał w parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli, gdzie spędził młodość. Do zakonu cystersów w Szczyrzycu wstąpił w 1997 roku. Ukończył Gdańskie Seminarium Duchowne w 2002 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. Bpa Wiktora Skworca 29.06.2002 roku w Szczyrzycu. Swoje kapłaństwo i życie zakonne to służba w zakonie oraz w duszpasterstwie jako wikariusz i katecheta na naszych placówkach parafialnych w Szczrzycu, Jodłowniku, Henrykowie i Gdańsku–Oliwie. Ostatnie lata spędził w Szczyrzycu jako pomoc duszpasterska, gdzie zastała go nagła śmierć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama