Nowy numer 38/2021 Archiwum

Trójwymiarowo o prymasie

W parafii bł. Karoliny w Tarnowie dziękowano za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej.

Z okazji 120. rocznicy urodzin, 40. rocznicy śmierci i beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego - prymasa Polski w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie odbyło się przedstawienie patriotyczno-religijne przygotowane przez młodzież i dorosłych.

Jak zauważył w słowie podsumowującym ks. proboszcz prał. Stanisław Dutka, spotkanie posiadało w sobie trzy wymiary. - Przede wszystkim było przybliżeniem sylwetki nowego błogosławionego, ukazaniem historii narodu polskiego na przestrzeni XX wieku oraz streszczeniem katechizmu nauczania społecznego Kościoła w oparciu o teksty homilii i przemówień Prymasa Tysiąclecia - mówił ks. Dutka.

Oprawą muzyczną zajęły się dziewczęta z DSM.   Oprawą muzyczną zajęły się dziewczęta z DSM.
Daniel Biel

Rozważaniom towarzyszył śpiew pieśni i piosenek patriotyczno-religijnych przygotowanych przez Dziewczęcą Służbę Maryjną.

Artystyczna dekoracja pomagała w słuchaniu tekstów i piosenek.   Artystyczna dekoracja pomagała w słuchaniu tekstów i piosenek.
Daniel Biel

W przygotowanym montażu słowno-muzycznym została ukazana również sylwetka nowej błogosławionej m. Elżbiety Róży Czackiej, która w swojej chorobie odnalazła powołanie do pomocy niewidomym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama