Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Śpiewali cztery godzinny dzienne

Ostatnie dni wakacji klerycy z chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie spędzili na nadmorskich warsztatach muzycznych.

Od 4 do 12 września w Kołobrzegu klerycy należący do chóru seminaryjnego uczestniczyli w warsztatach muzycznych pod kierunkiem dyrygenta i kierownika ks. dr. hab. Stanisława Garnczarskiego prof. UPJPII.

Rekracyjnie nad morzem.   Rekracyjnie nad morzem.
Archiwum WSD

- Uczyliśmy się nowego repertuaru pieśni chóralnych, ale również szlifowaliśmy znane nam utwory, jak „Gaude Mater Polonia”, „Gaudeamus Igitur”, psalm 29 i inne. Warsztaty były dość intensywne, bo ćwiczyliśmy śpiew co najmniej 4 godziny dziennie przez cały tydzień. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od rozmyślania i Eucharystii, natomiast wieczorem gromadziliśmy się na wspólnym nabożeństwie - wspomina kl. Mateusz z IV roku.

W jasnogórskiej bibliotece.   W jasnogórskiej bibliotece.
Archiwum WSD

W drodze do Kołobrzegu klerycy odwiedzili klasztor na Jasnej Górze. Modlili się w kaplicy cudownego obrazu, a także zwiedzili salę rycerską i bibliotekę jasnogórską.

Wracając z warsztatów zatrzymali się w Toruniu, gdzie zobaczyli sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W powrotną drogę zaopatrzyli się w toruńskie pierniki.

Przed świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie.   Przed świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie.
Archiwum WSD

- Największym przeżyciem tego wyjazdu było uczestnictwo w beatyfikacji m. Elżbiety Róży Czackiej i Prymasa Tysiąclecia ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie, gdzie sylwetki obu postaci zajaśniały dla nas na nowo przykładem życia. W atmosferze radości z nowych błogosławionych i udanego wyjazdu wróciliśmy do domów rodzinnych, by odpocząć przed zbliżającym się kolejnym rokiem formacyjnym - dodaje Mateusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama