Nowy Numer 43/2021 Archiwum

V Synod Diecezji Tarnowskiej. Trzy sprawy

20 września w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie odbyło się XXVI posiedzenie Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Komisja podjęła analizę pierwszej wersji dokumentu całościowego, który przygotowała Komisja ds. Posługi Charytatywnej Kościoła. Dokument podejmuje próbę systemowego ujęcia wszelkich dzieł miłosierdzia w diecezji tarnowskiej oraz daje szerokie spojrzenie na całe dzieło Caritas Kościoła w Polsce. Zwraca uwagę nie tylko na biedę materialną, lecz na wszelkie trudności natury duchowej i osobowościowej. Zjawiska te szczególnie w czasie pandemii ukazały swą siłę i dały impuls do strukturalnego zajęcia się tymi zagadnieniami.  Zapisy tego dokumentu konstruowane są w taki sposób, aby tworzyły narzędzia w kierunku podejmowania nowych wyzwań dla posługi charytatywnej Kościoła.

Komisja Główna podjęła także dyskusję dotyczą dalszych prac V Synodu. Określiła datę kolejnej Sesji Plenarnej V SDT oraz terminarz opracowywania innych dokumentów synodalnych, które znajdują się na różnych etapach ich procedowania.

Trzecim tematem dyskusji było włączenie się V Synodu w proces konsultowania zapowiedzianego przez papieża Franciszka XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Pierwsza faza tego Synodu rozpocznie się 9 i 10 października w Rzymie, a 17 października w Kościołach partykularnych. Przesłane przez Sekretariat Generalny Synodu Biskupów pytania konsultacyjne zostaną włączone w konsultacje przeprowadzane przez V Synod.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama