Nowy numer 23/2023 Archiwum

Wystartowało Radiowo-Internetowe Studium Biblijne

Tym razem tematem spotkań z Pismem Świętym będzie modlitwa, a ich celem pomoc w codziennym rozmawianiu z Bogiem.

Już od niedzieli 3 października na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz na stronie „Gościa Tarnowskiego” będą zamieszczane materiały Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego.

- Mówiliśmy już o trudnych stronach Biblii i wielkich postaciach z kart Pisma Świętego. Zastanawialiśmy się, jak chrześcijańskie credo jest zakorzenione w słowie Bożym i jak o rzeczach ostatecznych piszą autorzy natchnieni. Jednak była to forma wykładu, wprowadzenia w czytanie Pisma św. W tym roku - zgodnie z prośbą słuchaczy studium - chcielibyśmy przyjrzeć się modlitwie - mówi inicjator i wykładowca studium ks. Piotr Łabuda, prof. UPJPII w Krakowie.

Duccio, Jezus uczy apostołów.   Duccio, Jezus uczy apostołów.
AUTOR / CC 3.0

Na początku tematyka studium będzie dotyczyła modlitwy w świecie biblijnym, a więc i wśród narodów i kultur ościennych, w których rozwijała się kultura narodu wybranego.

- Następnie sięgniemy do modlitwy Izraela, żeby dojść do modlitwy Jezusa i modlitwy pierwotnego Kościoła. Chcemy również pokazać, jak modlitwa biblijna przeniknęła do różnych obecnych form modlitewnych np. takich jak Różaniec, Godzinki o NMP, czy litanie. Powiemy, na czym polega modlitwa przez wstawiennictwo świętych czy za pośrednictwem obrazów. Nie chcemy się oczywiście skupiać tylko na wyjaśnianiu, ale tegoroczne studium ma być również szkołą modlitwy, dlatego tytułem wszystkich spotkań są słowa „Panie, naucz nas modlić się” - dodaje ks. Łabuda.

Eugene-Ernest Hillemacher, Poranny pacierz.   Eugene-Ernest Hillemacher, Poranny pacierz.
AUTOR / CC 3.0

Audycje na falach RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą emitowane w każdą niedzielę o 18.10. Powtórki w poniedziałki o 22.00. Zapraszamy do wysłuchania pierwszej audycji:

Audycja RISB - 3 X
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast