Nowy Numer 43/2021 Archiwum

43 kilometry na 43. rocznicę wyboru przejdź do galerii

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie-Mościcach wyruszyli na Jesienny Rajd Rowerowy, by uczcić św. Jana Pawła II.

Z inicjatywy nauczycieli oraz uczniów wyruszył Jesienny Rajd Rowerowy. Uczestnicy pokonali 8 października odcinek 43 km na pamiątkę 43. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

- Już po raz 23 wsiedliśmy na rowery, by uczcić pamięć naszego wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. Rozpoczęliśmy nasz rajd od modlitwy w szkole przy tablicy pamiątkowej naszego patrona, następnie udaliśmy się do kościoła w Mościcach na Eucharystię - mówi Jacek Snopkowski, główny organizator rajdu.

Trasa zawierała punkty związane z wizytą Ojca św. w Tarnowie. Pierwszym miejscem był obelisk upamiętniający miejsce, na którym w 1987 roku wylądował Papież rozpoczynając swoją wizytę w Tarnowie, a który znajduje się przy hali sportowej "Jaskółka".

- Następnie udaliśmy się do kościoła pw. bł. Karoliny w Tarnowie, gdzie Jan Paweł II sprawował Mszę św. Miejscami, w których zatrzymywaliśmy się na chwilę refleksji i modlitwy, były również szkoła w Skrzyszowie im. Jana Pawła II oraz nasza tarnowska katedra. Mieliśmy także chwilę przerwy, aby spróbować papieskiej kremówki. Czuwał nad nami Jan Paweł II wypraszając nam w tym dniu piękną pogodę - mówi Jacek Snopkowski.

Kamila, Ksawery i Julia byli na rajdzie pierwszy raz. - Dzięki niemu, w bardzo miłej atmosferze, odwiedziliśmy miejsca w Tarnowie i okolicy związane z patronem naszej szkoły. Mieliśmy okazję do modlitwy, poznania nowych osób, a także aktywnego spędzenia czasu - mówią młodzi.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama