Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Dla przedszkolaków z kameruńskiego Yaounde

Bochnianie i mieszkańcy regionu ponownie zaskoczyli włączeniem się w akcję "Makulatura na misje".

W sobotę 9 października przy kościele pw. św. Pawła Ap. odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka makulatury na misje. Cała akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zakończyła się wspaniałym wynikiem. Do kontenerów zebraliśmy 14 180 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby i instytucje przekazały makulaturę w ilości 15 200 kg. Łącznie zebraliśmy 29 380 kg. Siedem osób przekazało ofiary pieniężne. Dzięki temu na wyposażenie następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka "Cite de vie – Mere Josepha" w Yaounde - stolicy Kamerunu przekazaliśmy 16 000 zł. Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

W akcję „Makulatura na misje” włącza się coraz więcej szkół i placówek oświatowych: Szkoły Podstawowe Nr 1 i Nr 7 w Bochni, Szkoły Podstawowe z Dąbrówki, Strzelec Wielkich, Nowego Brzeska, Mniszowa, Królówki, Przyborowa, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Bursa Szkolna w Bochni, Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni. Aktywnie w Akcji "Makulatura na misje" wzięły udział także: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Urząd Miasta Bochnia, ABB24 w Bochni, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax - Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Kopalnia Soli w Bochni, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Centrum Kwiatowe Kłósek w Bochni.

Zawsze wspierają nas bocheńskie instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o akcji "Makulatura na misje", za co szczególnie serdecznie im dziękujemy.

 S. Kolbena koordynatorka budowy Centrum Dziecka, którą mieliśmy zaszczyt gościć w parafii św. Pawła Ap. z radością informuje, że do przedszkola i szkoły od początku września uczęszcza 250 dzieci i stale zgłaszają się następni rodzice z prośbą o przyjęcie ich dzieci. Będzie to możliwe po wykończeniu i wyposażeniu następnych sal. Stanie się to dzięki wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy włączyli się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere. Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za ośmioletnią współpracę s. Kolbena i wspólnota sióstr pasjonistek składają gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama