Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Lepsze życie z 20 ton nakrętek

Dzięki parafiom, które odpowiedziały na apel Wydziału Misyjnego, udało się sfinansować i wykonać dwie studnie głębinowe w Czadzie. Trzecia powstaje w RŚA.

Akcja zbierania nakrętek jak na razie się nie kończy. - Myśląc o budowie kolejnych studni w Afryce, prosimy o dalsze zbieranie nakrętek plastikowych, powszechnie dostępnych. Mamy świadomość, że w wielu miejscach one się marnują. W tym celu proponujemy, by w każdej parafii przygotować miejsce, w którym wierni bez przeszkód, również przy okazji uczestniczenia w nabożeństwach, mogliby oddać nakrętki. Do organizacji tej akcji zaprośmy świeckich - mówi ks. Stanisław Wojdak, koordynator akcji.

Po zebraniu kilku lub kilkunastu worków z nakrętkami należy się skontaktować z biurem Wydziału Misyjnego (kom. 604 998 668).

- Zachęcamy również do zbierania makulatury. Przed trzema laty udało się za zebraną makulaturę sfinansować wywiercenie sześciu studni głębinowych w czterech krajach afrykańskich: Czadzie (2), Republice Środkowoafrykańskiej (2), Kamerunie i Ugandzie. W przypadku tego surowca prosimy działać na własną rękę, samemu dostarczając go do miejscowych punktów skupu - dodaje ks. Wojdak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama