Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Bezpieczeństwo na wagę. Złota

Dzieci ze szkoły w Złotej rozdawały odblaski wiernym wychodzącym po nabożeństwach różańcowych z miejscowego kościoła.

Uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola im. Adama Mickiewicza w Złotej w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła". Sami zapoznają się i przypominają sobie jakie znacznie ma dobra widoczność na drodze, jak i pomagają innym w zadbaniu o swoje bezpieczeństwo.

- Zaczęliśmy zaopatrzeniem wszystkich uczniów w elementy odblaskowe. W tym roku nasze działania mocno wspiera samorząd, który zakupił dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły kamizelki odblaskowe. Na kamizelkach, oprócz nazwy szkoły, jest napis: "Bezpieczeństwo na wagę ZŁOTA" - mówi Ewelina Morys z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Złotej. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, odbyć odblaskowe spacery, wziąć udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Z opiekunami delegacja uczniów promowała bezpieczeństwo w czasie audycji na falach diecezjalnego radia RDN Małopolska.

Bezpieczeństwo na wagę. Złota   Uczniowie z ZSiP w Złotej z wiernymi wychodzącymi z kościoła. arch ZSiP w Złotej

- Po nabożeństwach różańcowych dzieci rozdawały też odblaski w kształcie serca wiernym, w większości seniorom wychodzącym po nabożeństwie różańcowym. Dzieci wiedzą, a dorośli już też pamiętają, że odblask zwiększa widoczność pieszego i kierowca ma szansę dostrzec pieszego uczestnika ruchu drogowego nawet 150-200 metrów wcześniej, niż pieszego bez odblasku - tłumaczą Ewelina Morys i Anna Kuryło ze szkoły w Złotej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama