Nowy numer 48/2021 Archiwum

Ocieka. Misje - nasza sprawa

Całoroczną aktywność grupy misyjnej najlepiej widać w czasie trwającego Tygodnia Misyjnego. Pracują jednak, by wspierać dzieło misji przez cały rok.

Dzięki parafialnej grupie misyjnej okazale i uroczyście weszliśmy w Tydzień Misyjny - mówi ks. Józef Pajor, proboszcz parafii. 

Dzieci i młodzież poprzebierali się w stroje z regionów misyjnych, włączyli się w liturgię Mszy św. i śpiew. Zaangażowały się w przeżycie tego dnia również dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej ze swoją opiekunką s. Lesławą.

Kościół na ten dzień i cały tydzień został przybrany w sposób, jednoznacznie przypominający czas przeżywamy we wspólnocie. Dekorację przygotowały wspólnie zakrystianka s. Eliana i prowadząca grupę misyjną Sylwia Wójcik.

Ocieka. Misje - nasza sprawa   Zaangażowani w Niedzielę Misyjną i Tydzień Misyjny. parafia Ocieka

- Grupa Misyjna bardzo prężnie działa w naszej wspólnocie. Co miesiąc w pierwszy piątek miesiąca prowadzi nabożeństwo misyjne, organizuje kiermasze ozdób świątecznych, z których ofiary przekazuje na działalność misyjną ks. Marka Pawełka, kapłana diecezji tarnowskiej, a naszego rodaka pracującego w Brazylii. Ponadto młodzi z grupy pracującej pod kierunkiem pani Sylwii prowadzą gablotę misyjną oraz czuwają nad zbiórką plastikowych nakrętek na studnie głębinowe. Dzięki ich animacji uzbieraliśmy już 111 dużych worków nakrętek i nasi parafianie mają znaczący wkład to dzieło. Warto zauważyć, że zaangażowanie misyjne dzieci i młodzieży pociąga za sobą uaktywnienie ich rodziców i sporej liczby parafian. Wobec pozostałych, którzy bezpośrednio nie angażują się w podejmowane działania, funkcjonowanie wspólnoty jest mimo wszystko realizacją misyjnej animacji, uświadomienia tego, że wszyscy jesteśmy misjonarzami, bo obowiązek głoszenia Ewangelii spoczywa na każdym ochrzczonym - mówi ks. Józef Pajor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama