Nowy numer 49/2023 Archiwum

Szkoła w Łoponiu będzie pierwszą w diecezji tarnowskiej noszącą imię męczenników z Peru

- I drugą w świecie - dopowiada br. Jan Hruszowiec. Uroczystość nadania tej szkole imienia, poświęcenia sztandaru i obrazu błogosławionych odbędzie się 10 listopada.

W środę 10 listopada 2021 roku o godz. 12 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża  w kaplicy w Łoponiu rozpocznie się uroczystość nadania tamtejszej Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich imienia błogosławionych o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Podczas nabożeństwa poświęcony zostanie sztandar oraz obraz błogosławionych męczenników.

Od 1996 roku Szkoła Podstawowa w Zawadzie k. Tarnowa nosi imię pochodzącego stąd o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Jak zauważa br. Jan Hruszowiec OFMConv, promotor kultu męczenników z Pariacoto, szkoła w Łoponiu będzie pierwszą w diecezji tarnowskiej, a drugą w świecie, po Rychwałdku k. Rychwałdu, noszącą imię obu błogosławionych męczenników z Peru. Na tę uroczystość przybędą przedstawiciele wszystkich szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z południowej Polski, szkoła w Rychwałdku także do niego należy.

Szkoła w Łoponiu będzie pierwszą w diecezji tarnowskiej noszącą imię męczenników z Peru

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Marta Malec-Lech - członek zarządu województwa małopolskiego, a patronat medialny redakcja Gościa Niedzielnego i Rycerzyka Niepokalanej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy