W parafii MB Niepokalanej świętowano okrągłą rocznicę wprowadzenia nabożeństw do Bożego Miłosierdzia.
W kościele parafialnym pw. MB Niepokalanej w Nowym Sączu świętowano 30. rocznicę wprowadzenia nabożeństw do Bożego Miłosierdzia.
- Najpierw pojawił się w naszej parafii obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który ofiarowała nam s. Adrianna Czernecka. Później w sercu naszej koleżanki, już śp. Bogusi Dutczyk, zrodziło się pragnienie, by w naszym kościele były odprawiane nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. 30 lat trwa już nasza modlitwa, w której wypraszamy miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Spotykamy się w każdy drugi piątek miesiąca. Najpierw jest nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań. Później Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza z błogosławieństwem lurdzkim - mówi Anna Fornagiel, animatorka stowarzyszenia Faustinum przy par. MB Niepokalanej w Nowym Sączu.
Jak podkreśla animatorka, pół swojego życia spędziła przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego.
- Doświadczam wielu Bożych łask. Widzę działania Bożego Miłosierdzia w rodzinie i parafii. Nasza grupa jest prężna, liczy ponad 40 osób - dodaje pani Anna.
Proboszcz parafii ks. prał. Czesław Paszyński zwraca uwagę, że nabożeństwa przyczyniły się do powstania oddziału Stowarzyszenia Faustinum, które w nowosądeckiej wspólnocie w przyszłym roku będzie obchodziło jubileusz 25-lecia istnienia.
- Grupa jest liczna, prężna, aktywnie zaangażowana w życie modlitewne parafii. W każdy piątek prowadzi koronkę do Bożego Miłosierdzia, a specjalne spotkanie formacyjne ma w każdy drugi piątek miesiąca. Ostatnio przybyło nowych członków. Grupa postarała się też o nowy sztandar - mówi ks. Paszyński.
Sztandar został poświęcony podczas Mszy św. 12 listopada. Przewodniczył jej kapelan Faustinum o. Marek Wójtowicz SJ. Podczas Eucharystii do grona sądeckiej wspólnoty Faustinum zostali przyjęci nowi członkowie.
- Rolą stowarzyszenia jest kontynuowanie misji św. s. Faustyny, która polega na głoszeniu Bożego Miłosierdzia na wszelkie sposoby. Stowarzyszenie formuje apostołów Bożego Miłosierdzia, którzy pójdą wszędzie tam, gdzie nie dotrą księża czy siostry zakonne. Aktualnie wspólnoty Faustinum istnieją w 90. krajach świata. Należy do nich 17 tysięcy wolontariuszy i ponad 700 członków. Wolontariusz modli się, wyprasza miłosierdzie przede wszystkim koronką, stara się żyć w postawie ufności, i spełnia przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia dziennie. Z kolei członek stowarzyszenia składa m.in. przyrzeczenie zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu, jeszcze mocniej wchodzi w duchową formację i dzieła miłosierdzia. Ludzie, którzy stali się członkami stowarzyszenia, mówią, że zostali zdobyci przez Boże Miłosierdzie - w mówi s. Miriam ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przewodnicząca Stowarzyszenia Faustinum.