"Czy możemy iść razem?"

20 par młodych ludzi z dekanatu Dębica-Wschód wzięło udział w przedmałżeńskich warsztatach.

Odbyły się od 12 do 14 listopada przy parafii Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy. Od strony duszpasterskiej opiekunem spotkania był ks. Piotr Turek. Pomagały mu w prowadzeniu zajęć małżeństwa z Domowego Kościoła. Młodzi mogli wysłuchać ich świadectw, zadawać pytania i sami brać udział w ćwiczeniach, które pomagały im we wzajemnym poznaniu siebie.    

- Nowatorska forma tego kursu przedmałżeńskiego wynika z formuły, gdzie godzinę tematu każdej spośród 14 konferencji podzielono na teologiczno-pastoralny wstęp księdza, potem praktyczne porady związane z małżeństwem i życiem rodzinnym przedstawione przez młode małżeństwa i konsultacja psychologiczna z Jadwigą Golemo-Strzałką w kontekście oczekiwań dotyczących współmałżonka i obaw związanych z opuszczeniem rodzinnego domu. Trzeci etap każdego tematu wieńczył czas warsztatowy narzeczonych. Kurs zawierał też wykład wprowadzający w naturalne metody planowania rodziny, który przeprowadziła para rejonowa Domowego Kościoła w Dębicy Lucyna i Robert Łochowie - informuje ks. Turek.

Jak podkreślają organizatorzy, czas warsztatów nie był okazją do lukrowania i zakłamywania relacji damsko-męskich, lecz uświadamiania wyzwań i konieczności podejmowania metod służących odpowiedzialnemu, konstruktywnemu wchodzeniu w świat psychologii i duchowości małżeńskiej.

- Cieszy, że narzeczeni chętnie skorzystali z tej nowej formuły kursu przedmałżeńskiego i chcą polecać je w przyszłości swoim znajomym i krewnym. Kilka z par wyraziło też zainteresowanie i chęć wstąpienia do Domowego Kościoła, by przedłużyć ten klimat wsparcia i dzielenia się doświadczeniem osób czujących sprawy rodziny i miłości małżeńskiej - dodaje ks. Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..