Nowy numer 48/2021 Archiwum

W diecezji tarnowskiej powołano duszpasterstwo małżeństw starających się o potomstwo

Jego centrum będzie miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

Działalność Diecezjalnego Duszpasterstwa Małżeństw Starających się o Potomstwo oficjalnie rozpocznie swoją działalność w pierwszą niedzielę Adwentu. Miejscem dla niego szczególnym i centralnym będzie sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

- To właśnie w tym sanktuarium już 28 listopada o godz. 16 uroczystą Eucharystią zainaugurujemy działalność Diecezjalnego Duszpasterstwa Małżeństw Starających się o Potomstwo. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o dar potomstwa dla małżonków - informuje ks. Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin, zapraszając na wspólną modlitwę i spotkanie wszystkich, którzy pragną potomstwa.

Od grudnia spotkania w Pasierbcu dla małżonków powierzających Bogu trudności z poczęciem dziecka będą odbywać się zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 16, a po niej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. W Pasierbcu ponadto będą organizowane spotkania ze specjalistami z zakresu nauk świeckich, którzy będą podejmowali istotne kwestie dla małżeństw znajdujących się w takiej sytuacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama