Nowy numer 3/2022 Archiwum

Watykańska komisja odwiedziła Tarnów

Celem przyjazdu przedstawicieli Agencji Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych był Wydział Teologiczny.

W środę 24 listopada na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce wizyta Komisji AVEPRO.

AVEPRO jest Agencją Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych. Powstała ona w 2007 r. za pontyfikatu papieża Benedykta XVI. W swoich zadaniach - jak podkreśla dziekan Wydziału ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII - podobna jest do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Można więc najogólniej mówić o „watykańskiej komisji akredytacyjnej”.

AVEPRO ma za zadanie harmonizować działalność dydaktyczną, badawczą, a także administracyjną, uczelni kościelnych, z przyjętymi standardami szkolnictwa w ramach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego, który obejmuje 48 państw.

Akredytację przeprowadziła komisja w składzie: ks. prof. Mario Oscar LLanos, SDB, z Uniwersytetu Papieskiego Salesiana w Rzymie jako przewodniczący, ks. prof. Leonardo Sileo, OFM, rektor Uniwersytetu Papieskiego Urbaniana w Rzymie, Ks. prof. Leszek Adamowicz, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz mgr Kaja Piana, doktorantka AGH w Krakowie jako przedstawiciel studentów.

- W programie było spotkanie z władzami Wydziału, nauczycielami akademickimi, studentami, administracją i Wielkim Wicekanclerzem UPJPII w Krakowie ks. bp. dr. Andrzejem Jeżem. Rozmowy koncentrowały się na edukacji, misji i celu Wydziału. Spotkanie przebiegało w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Członkowie Komisji byli pod wrażeniem nie tylko harmonijnej współpracy na Wydziale, ale także wspaniałego zaplecza dydaktyczno-formacyjnego, m.in. kaplicy, biblioteki, starodruków, auli - informuje ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII, dziekan Wydziału.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy