Nowy numer 3/2022 Archiwum

W Tuchowie trwają przygotowania do XV Misyjnego Jarmarku z Aniołami

Odbędzie się 12 grudnia, tradycyjnie w III Niedzielę Adwentu, na placu sanktuaryjnym.

Misyjny Jarmark z Aniołami zostanie w tym roku zorganizowany po raz 15. przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji.

W jego realizacji pomaga wiele osób, szkół, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z okolic Tuchowa. Celem tegorocznego Jarmarku jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi, który ze względu na obecnie panującą sytuację polityczno-ekonomiczną jest utrudniony.

Misyjny Jarmark z Aniołami tradycyjnie odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, w tym roku 12 grudnia. To jarmark ozdób bożonarodzeniowych i wyrobów regionalnych. Ofiary, jakie w czasie tego wydarzenia uda się zebrać, przeznaczane są na misje prowadzone przez redemptorystów. Jarmark pomógł misji m.in. w Burkina Faso (Afryka), Brazylii, Argentynie i Boliwii (Ameryka Południowa).

Przygotowania do tegorocznego jarmarku ruszyły pełną parą. Jak można włączyć się w to dzieło? Przede wszystkim przez modlitwę w intencji dzieci i młodzieży na Białorusi oraz za redemptorystów, którzy im posługują. Jeśli wykonujesz jakieś ozdoby świąteczne i chcesz je ofiarować na ten cel, możesz je zostawić na furcie tuchowskiego klasztoru lub wysłać na adres: RSPM, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

Można pomóc również przez złożenie ofiary pieniężnej przez pośrednictwo portalu: zrzutka.pl/misjagrodno.

Naszą pracę można śledzić na bieżąco na www.wsd.redemptor.pl/anioly oraz na www.facebook.com/RSPMCSSR.

Wszystkich gorąco zapraszamy w niedzielę 12 grudnia do Tuchowa na XV Misyjny Jarmark z Aniołami. I Ty możesz być misjonarzem!

W Tuchowie trwają przygotowania do XV Misyjnego Jarmarku z Aniołami  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy