Nowy numer 3/2022 Archiwum

Paczuszka dla maluszków i mam

Wiele parafii diecezji tarnowskiej włączyło się w akcję wsparcia Domu Samotnej Matki w Tarnowie.

Wiele parafii diecezji tarnowskiej włączyło się w akcję Paczuszka dla Maluszka, okazującej wsparcie dzieciom, ale także mamom z Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Obecnie pod opieką sióstr urszulanek, które prowadzą dom, znajduje się 15 mam i ich 45 dzieci w wieku od pierwszego do czwartego roku życia.

Do okazania pomocy Domowi Samotnej Matki w Tarnowie zachęca Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej Kurii, Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej czy Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II.

28 listopada w wielu kościołach diecezji na wieńcach adwentowych, w koszyczkach czy na niewielkich choinkach pojawiły się bombki z informacją, jak można pomóc, jakie produkty w Domu Samotnej Matki prowadzonym przez siostry urszulanki w Tarnowie przydadzą się najbardziej. Akcja pomocowa potrwa do 12 grudnia.

Paczuszka dla maluszków i mam   Do wzięcia udziału w akcji zachęcał parafian m.in. pasierbiecki kustosz ks. Bogdan Stelmach. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Odzew już po pierwszej niedzieli Adwentu był spory. Tylko w pasierbieckiej parafii wierni po niedzielnych Mszach św. zabrali do domów blisko 100 bombek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy