Nowy numer 3/2022 Archiwum

"Prawdziwych mężczyzn nam potrzeba, a nie nicponi, nie mętów społecznych"

Młodzieżowa telewizja internetowa diecezji tarnowskiej Synaj.tv zaprasza na kolejny odcinek o naszych świętych i błogosławionych. Dziś o św. o. Stanisławie Papczyńskim.

Młodzieżowa telewizja internetowa diecezji tarnowskiej Synaj.tv wraz z Diecezjalną Komisją ds. Pamięci i Kultu Świętych zapraszają na kolejny odcinek z realizowanego cyklu "(Nie)zwykli" - o świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej. Tym razem o św. Stanisławie Papczyńskim z Podegrodzia.

Siostra rodzona kard. Koppa - Józefa Kopp codziennie na kolanach szła kilometr do kościoła, prosząc o wyniesienia o. Papczyńskiego na ołtarze. - Stała się świadkiem wiary i przygotowywała społeczność na szerzenie kultu Stanisława Papczyńskiego - mówi w filmie ks. Józef Wałaszek, podegrodzki proboszcz.

Materiał przypomina także o tym, jak dosadnym i stanowczym był św. o. Stanisław Papczyński. Wystarczy choćby zacytować jego zdanie, przywołane również w filmie: "Prawdziwych mężczyzn nam potrzeba, nie nicponi, ani mętów społecznych. Dajcie Ojczyźnie Polaków, nie pachołków, to jest dajcie ludzi silnych, odważnych, zdolnych do wielkich wysiłków, zaprawionych do walki, przygotowanych do brania udziału w naradach. Tego, abyś i ty był taki, oczekuje i domaga się Ojczyzna".

Film opowiada również o tym, jak święty ten chroni swoje Podegrodzie do dziś i jakie cuda tam działa. Święty Stanisław Papczyński to ojciec nie tylko ubogich. Sami zobaczcie:

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy