Nowy numer 3/2022 Archiwum

Kierlikówka. Mikołajkowa paczka i kartki dla dzieci z Wilna

Pomaganie to nasza misja - mówią panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Mamy z pomysłem". W akcje charytatywne włączają swoje dzieci.

Koło Gospodyń Wiejskich „Mamy z pomysłem” łączy tradycję z wychowywaniem dzieci. Każda inicjatywa, każde działanie na rzecz wsi, parafii, szkoły są współorganizowane z dziećmi.

Tak jest i tym razem. Panie wraz z rodzinami włączyły się w przygotowanie mikołajkowej paczki dla dzieci z Wileńszczyzny. Jej organizatorzy zbierają kosmetyki do pielęgnacji dzieci, słodycze, żywność o długim terminie ważności, zabawki, buty, ubranka i książki.  

Dary można dostarczać do Restauracji Sąsiedzkiej w Bochni, Caritas parafii Gierczyce, KGW „Mamy z pomysłem” w Kierlikówce, szkoły podstawowej nr 2 w Bochni, szkoły podstawowej nr 5 w Bochni, szkoły podstawowej nr 7 w Bochni, szkoły podstawowej w Mikulszowicach, szkoły podstawowej w Trzcianie, pani Pauliny Krawiec w Jasieniu Brzeskim oraz KGW Ziemi Okulickiej w Okulicach.

Jak podkreśla Małgorzata Mikołajek z Kierlikówki, pomaganie to misja. - Dzięki takim działaniom chcemy zachować w pamięci kulturę regionu i dziedzictwo narodowe. Dlatego przyłączyłyśmy się do akcji mikołajkowej zbiórki dla dzieci z Wileńszczyzny. Oprócz zbiórki zorganizowałyśmy dla dzieci akcję „Kartka dla kolegi z Wileńszczyzny" - mówi Małgorzata Mikołajek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy