Nowy numer 3/2022 Archiwum

Baśń, koncert i film

Błogosławiona Karolina inspiruje wielu do rozwijania swoich talentów i dzielenia się świadectwem ze spotkania z nią.

Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej w Wał Rudzie 18 grudnia będzie można będzie spotkać się z Piotrem Adamczykiem, autorem sztuki "Nie rozumiem - baśń o bł. Karolinie".

- Książka jest scenariuszem sztuki teatralnej napisanej przez Piotra Adamczyka jako wypełnienie testamentu jego przyjaciela Andrzeja Marii Marczewskiego, wybitnego reżysera teatralnego i filmowego, dyrektora wielu polskich teatrów i założyciela Teatru Karola Wojtyły. Obraz na okładce i rysunki wykonała p. Izabela Ptak - Marczewska. Celem tej sztuki - według zamysłu autora - jest nie tylko ukazanie życia i śmierci bł. Karoliny, ale próba zrozumienia tajemnicy jej życia i kultu - informuje kustosz sanktuarium w Zabawie ks. Zbigniew Szostak. Książkę będzie można nabyć w zabawskim sanktuarium. 

Udział w grudniowym nabożeństwie w Wał Rudzie oraz w sanktuarium w Zabawie zapowiedział bp Andrzej Jeż. Podczas Mszy św. w kościele zostało zaplanowane poświęcenie kaplicy Świętej Rodziny.

Niedawno, bo 30 listopada odbył się koncert wieńczący warsztaty wokalne „Talent - dar i zadanie”, w realizację których włączyło się Diecezjalne Wydawnictwo „Promyczek” z Nowego Sącza. Posłuchajcie finałowej piosenki wykonanej przez uczestników warsztatów podczas gali w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie:

"Żyj jak Karolina" - piosenka finałowa koncertu uczestników warsztatów "Talent - dar i zadanie"
Sanktuarium w Zabawie

W ramach filmowego cyklu o świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej telewizja Synaj.tv przygotowała film poświęcony bł. Karolinie:

(NIE)ZWYKLI odc.2 |CUDOWNY KWIAT
SYNAJ. TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy