Nowy numer 3/2022 Archiwum

Tarnów. Vitae Valor po raz 11.!

Już 5 grudnia rozpocznie się 11. Tarnowski Festiwal Filmowy "Vitae Valor". W tym roku tematem spotkań i prezentowanych filmów będą oblicza wolności.

Festiwal potrwa od 5 do 12 grudnia w Centrum Sztuki Mościce.

- Festiwal Filmowy "Vitae Valor" to festiwal ludzi stawiających pytania, ludzi świadomych, że na niektóre z nich trudno będzie odpowiedzieć, a odpowiedź będzie wymagała pogłębionej analizy. Festiwal jest poszukiwaniem prawdy o nas - naszych relacjach z innymi, jest sięganiem w głąb człowieka i jego życia, które (odwołując się do ubiegłorocznej edycji) jest pełne konfliktów i wewnętrznych zderzeń racji, poglądów i myśli. Festiwal jest nie tylko obrazem, ale także słowem, które poza projekcjami wybrzmiewa w panelach dyskusyjnych. W tym roku hasłem przewodnim będą "Oblicza wolności" - wyjaśniają organizatorzy ze stowarzyszenia Kanon i tarnowskiej Alegorii.

Będzie można m.in. zobaczyć wystawę festiwalowych plakatów, a także posłuchać zaproszonych gości związanych z filmem i krytyką filmową. Integralną częścią festiwalu będą pokazy filmów traktujących o ludzkiej wolności.

- Poszukujemy różnych jej wizerunków, będziemy wpatrywać się w jej powiązania ze światem artystycznym, literackim, a także społeczno-politycznym. Pragnienie wolności jest pragnieniem każdego z nas. Wszyscy bowiem chcemy być wolni, mieć wpływ na nasze decyzje, być samodzielnymi w swoich działaniach i w swoim myśleniu. Wolność nie jest nam dana. Należy jej szukać i o nią na różnych etapach swojego życia walczyć. To wyzwanie, trud, ale i szansa na budowanie świadomego społeczeństwa, w którym wolność jest wartością, odkrywaniem relacji z drugim człowiekiem, próbą nadania jej głębszego wymiaru, który ostatecznie doprowadza do spotkania i podjęcia dialogu - dodają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie festiwalu vvfestival.pl oraz w mediach społecznościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy