Nowy numer 21/2022 Archiwum

Rozmowa "Gościa" z bp. Arturem Ważnym

O ewangelizacji dzisiaj, zarzutach "protestantyzacji" Kościoła i planach na przyszłość mówi nowy przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Biskup Artur Ważny 18 listopada, podczas 390. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, został wybrany przewodniczącym Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Zastąpił na tym stanowisku abp. Grzegorza Rysia.

W najnowszym numerze papierowego wydania "Gościa Niedzielnego" nowy przewodniczący tego Zespołu KEP bp Artur Ważny w wywiadzie udzielonym Franciszkowi Kucharczakowi mówi o ewangelizacji dzisiaj, odnosi się do zarzutów "protestantyzacji" Kościoła i opowiada o planach na przyszłość nowej ewangelizacji w Polsce.

Zachęcamy za zakupu "Gościa", a także przeczytania wywiadu w e-wydaniu, dostępnym tutaj:

Ksiądz biskup opowiada m.in. o Szkole Nowej Ewangelizacji św. Józefa, która za jego sprawą powstała w Tarnowie w 1997 roku i trwa do dzisiaj, a także o zaangażowaniu świeckich i o tym, co Kościół bez tego traci.

Pierwszym pragnieniem bp. Artura Ważnego jako przewodniczącego Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji jest spotkanie wszystkich liderów Kościoła, na ile się da, także ze środowisk internetowych. "Chodziłoby o to, żeby się pomodlić i przeżyć jedno wspólne doświadczenie, dać świadectwo jedności Kościoła. Żebyśmy jako Kościół trochę się pozbierali z tych skandali, żebyśmy uwielbili Boga i dali się posłać" - mówi biskup w rozmowie na łamach naszego tygodnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama