Nowy numer 4/2023 Archiwum

Na wzór św. Faustyny w jeden dzień 1000 Zdrowaś Maryjo

Przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP członkowie Szkolnego Koła Caritas w Pasierbcu wraz z parafianami odmówili 20 części Różańca.

W sanktuarium w Pasierbcu w pierwszą sobotę miesiąca, przed jutrzejszą uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, członkowie Szkolnego Koła Caritas zaprosili parafian do wspólnego odmówienia 20 części Różańca.

- Święta siostra Faustyna, przygotowując się do tego święta, codziennie przez 9 dni odmawiała 1000 razy Zdrowaś Maryjo. Nie chcieliśmy być gorsi, zwłaszcza że w tym dniu obchodzony był najstarszy pasierbiecki odpust. Program był ambitny, bo rozpoczęliśmy już o godz. 6.30, a zakończyliśmy wieczorną Mszą św. Naszą modlitwę ofiarowaliśmy naszej kochanej Psierbieckiej Mamie - relacjonuje ks. Bogdan Stelmach, pasierbiecki proboszcz.

Wspólnej modlitwie różańcowej towarzyszyło wiele intencji, m.in. aby dzieło, rozpoczęte Aktem Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi rozwijało się w naszym kraju i na świecie, o jedność w Kościele, pokój dla Ojczyzny, za rządzących, o pełną ochronę życia ludzkiego, za wszystkich nieprzyjaciół Kościoła, w intencjach polecanych Matce Najświętszej, a także o to, by pandemia ustąpiła.

Szkolne Koło Caritas powstało w Pasierbcu w 2017 roku. Liczy ponad 70 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy