Nowy numer 31/2022 Archiwum

Pokój wam!

29 i 30 stycznia w tarnowskiej hali Jaskółka odbędzie się XI Forum Formacyjne, czyli największe w diecezji stacjonarne rekolekcje.

Nowy rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Do tego nawiązuje temat forum i jego hasło, którym są słowa wypowiedziane do zdruzgotanych apostołów przez zmartwychwstałego Jezusa „Pokój wam”.

- Apostołowie są pozbawieni nadziei, boją się wyjść na zewnątrz. Jezus przychodzi z pocieszeniem i nową nadzieją. Przychodzi do nich, by wlać w ich serca pokój. Dopiero, gdy oni ten pokój przyjmą, Jezus robi kolejny krok. Posyła ich, by szli z tym pokojem do innych ludzi. To samo Jezus chce robić dziś z nami - mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii. Forum jest czasem rozpalenia serca, umocnienia wiary, wprowadzania Bożego pokoju w serce, z którym możemy iść do drugich ludzi. - Nie trzeba pakować walizek, zbierać artefaktów, bo terenem najbardziej pilnego apostolstwa dziś jest nasza codzienność - dodaje ks. Artur.

Plakat XI Forum Formacyjnego.   Plakat XI Forum Formacyjnego.

Forum odbędzie się od 29 do 30 stycznia na tarnowskiej hali „Jaskółka”. Jest czasem słuchania tego, co Duch Święty dziś mówi do Kościoła. Zwykle gromadziło 2-3 tysięcy uczestników. Ostatnio, w roku ubiegłym, z powodu pandemii wydarzenie odbyło się zdalnie. - Jeżeli nie będzie możliwości przeprowadzenia forum w sposób stacjonarny, to zrobimy je w formule hybrydowej, bądź nawet zdalnej, ale forum na pewno się odbędzie - zapewnia Alicja Miszkurka z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji.

W tym roku gośćmi Forum będą: bp. Artur Ważny, ks. Krzysztof Porosło, prof. Aleksander Bańka, ks. Piotr Spyra. Forum organizuje Wydział ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii, a włączają się w organizację ruchy i stowarzyszenia z terenu całej diecezji: Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa, Kręgi Domowego Kościoła, Mężczyźni św. Józefa, Alpha.

Szczegóły już teraz można znaleźć na stronie forum: fftarnow.pl. Tam też można znaleźć informacje na temat zapisów i uczestnictwa. Więcej na temat Forum na naszej stronie za kilka dni. Poniżej zaś do pobrania są tematy konferencji Forum Formacyjnego oraz plan wydarzeń w ramach XI Forum Formacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama