Nowy numer 3/2022 Archiwum

Misyjni laureaci

W konkursie dla kolędników misyjnych wyróżnili się najmłodsi parafianie z Iwkowej, Gwoźdźca, Marcinkowic, Szymbarku i Woli Rzędzińskiej (par. Miłosierdzia Bożego).

Każdego roku organizowany jest konkurs dla kolędników misyjnych, który dotyczy wiedzy misyjnej związanej z posługą i działalnością tarnowskich misjonarzy.

W tym roku dotyczył on również owoców przedsięwzięcia kolędników misyjnych, które oni pozostawili w sześciu krajach świata. Chodziło o szkoły, jak to sugerowało hasło tegorocznego kolędowania wzięte z języka pol w Kamerunie: SA KA YA SÉ NDI NE SOUCOUL (Co za radość - mamy szkołę).

W finale konkursu, przeprowadzonego pod hasłem „Obecni w sześciu krajach świata”, wzięło udział 45 dzieci ze szkół podstawowych z 11 parafii. Zgodnie z regulaminem konkursu, zostało rozlosowanych 10 nagród. Losującym, podczas misyjnego spotkania Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie, był przebywający na urlopie zdrowotnym misjonarz z Republiki Konga ks. Maciej Fleszar.

Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie z klas od III do VIII szkoły podstawowej. Wymogi konkursu nie były trudne. Po przeczytaniu artykułu o szkołach powstałych dzięki kolędnikom misyjnym w sześciu krajach świata, a także listów od  misjonarzy (ks. Bogdana Piotrowskiego z Rep. Konga i ks. Piotra Boracy z Republiki Środkowoafrykańskiej), należało odpowiedzieć na  pytania konkursowe, posługując się wskazaną lekturą.

Szczęśliwymi laureatami byli kolędnicy misyjni z pięciu parafii: Iwkowej, Gwoźdźca, Marcinkowic, Szymbarku i Woli Rzędzińskiej (par. pw. Miłosierdzia Bożego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy