Nowy numer 26/2022 Archiwum

Brzesko. Więcej niż siedmiu śmiałków

W Małopolsce trwają ferie zimowe. Propozycję wypoczynku dla najmłodszych ma m.in. parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba.

Od poniedziałku 17 stycznia w Małopolsce trwa zimowa przerwa w nauce. Klub Sportowy Jakub oraz Świetlica św. Jakuba przy najstarszej parafii w Brzesku zorganizowała dla najmłodszych i nieco starszych zimowe ferie w formie półkolonii.

Młodsi mogli spędzić czas w świetlicy uczestnicząc w grach integracyjnych. - Pierwsze chwile poświęciliśmy wzajemnemu poznaniu się, by przez najbliższe dni tworzyć zgrany zespół. Później dzieci czekał cały szereg radosnych zabaw ruchowych, którym towarzyszyły salwy śmiechu - informują organizatorzy.

Starsi za to pojechali na narty do Krynicy.  - Dla niektórych było to oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego. Wyrazy uznania należą się dla grupy siedmiu śmiałków, którzy po raz pierwszy w życiu założyli narciarskie buty i wpięli w nie narty. Po blisko czterech godzinach białego szaleństwa młodzi wzmocnili się przepysznym domowym obiadem przygotowanym przez naszych przyjaciół z Katolickiego Schroniska Młodzieżowego „Frassati”. Tak minął pierwszy dzień naszych narciarskich szaleństw, całe szczęście nie ostatni - dodają organizatorzy z KS Jakub.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama