Nowy numer 21/2022 Archiwum

Chcemy więcej takich spotkań

W Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej odbył się parafialny kongres rodzin. Zorganizował go we współpracy ze świeckimi tarnowski misjonarz.

Nawiązując do Roku Rodziny, od 13 do 16 stycznia rodziny z całej parafii Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej spotkały się na swym parafialnym kongresie. Uczestnicy przybywali z wszystkich wiosek, których na terenie parafii jest kilkanaście. Z najbardziej oddalonej (130 km), niektórzy przyszli nawet pieszo.

Cel spotkania był jasny - znaleźć lepsze formy troski o swoje rodziny, małżeństwa i dzieci, a także odpowiedzieć na pytania, jak pokonać trudności w zawarciu sakramentu małżeństwa, jak dbać o zdrowie, edukację dzieci i ich chrześcijańskie wychowanie.

Po obradach - wspólny posiłek.   Po obradach - wspólny posiłek.
ks. Piotr Boraca

- Podczas kongresu codziennie towarzyszyła nam wspólna Eucharystia i radość wspólnego posiłku. Czas wypełniony był dzieleniem świadectwem wiary i życia - mówi tarnowski misjonarz ks. Piotr Boraca, organizator kongresu.

W programie spotkania znalazła się krótka konferencja księdza lub siostry oraz dwa świadectwa świeckich. Potem w mniejszych grupach każdy mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniami.

Czas dzielenia się przemyśleniami z pracy w grupach.   Czas dzielenia się przemyśleniami z pracy w grupach.
ks. Piotr Boraca

- Wspólne dzielenie się odpowiedziami na wybrane problemy miało miejsce w kościele przy niekończących się pytaniach. Na końcu kongresu wiele osób prosiło, żeby takie spotkanie organizować co roku, ponieważ wiele małżeństw, sakramentalnych i jeszcze nie, potrzebuje takiej pomocy, czyli świadectwa i rady duszpasterza i świeckich animatorów - dodaje ks. Boraca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama