Nowy numer 23/2023 Archiwum

Zmarł ks. Waldemar Sosnowski

Był diecezjalnym koordynatorem grup Odnowy w Duchu Świętym, a ostatnio posługiwał także w parafii w Żabnie.

Dnia 20 stycznia 2022 roku zmarł ks. mgr lic. Waldemar Sosnowski - duszpasterz w parafii Żabno i diecezjalny koordynator grup Odnowy w Duchu Świętym.

Urodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach jako syn Tadeusza i Anny z d. Witkowska. Pochodził z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Budowlanym w Tarnowie w 1991 roku. W roku 1994 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca 27 maja 2000 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia - św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica - Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii Ducha Świętego w Żabnie.

Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego koordynatora grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.

Msza Święta pożegnalna w kościele parafialnym parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie w sobotę (22 stycznia) o godz. 9. Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii Ducha Świętego w Żabnie w sobotę (22 stycznia) o godz.13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast