Nowy numer 33/2022 Archiwum

Modlitwa w życiu sióstr służebniczek NMP

"Mogę oddychać i żyć, gdy mam tlen. Mój duch żyje, gdy modlę się. Modlitwa jest duchowym tlenem". Siostry opowiadają, jak modlą się słowem Bożym.

W naszej codziennej modlitwie polecamy intencje Kościoła i świata. Wiele osób wykorzystując możliwości, jakie dają współczesne media, drogą internetową prosi o modlitwę przez przyczynę bł. Edmunda Bojanowskiego. Dołączmy ich intencje do Nowenny za przyczyną bł. Edmunda, którą odprawiamy każdego dnia.

W naszych kaplicach raz w miesiącu sprawowana jest Msza św. w intencji tych, którzy proszą nas o modlitwę.

Mówimy Bogu o problemach ludzi  z którymi się spotykamy i trudnych sprawach świata, Kościoła, Ojczyzny. Błagamy o zdrowie dla chorych lub szczęśliwą śmierć. Ratunek w życiu rodzinnym, zdobycie pracy, wyjście z nałogów.

 

[1] Reguła Zgromadzenia Służebniczek Boga-Rodzicy-Dziewicy Niepokalanie Poczętej § 45, Poznań 1867.

[2] Przemówienie Ojca Świętego Jana Pawła II do Sióstr Służebniczek NMP podczas audiencji w Watykanie dnia 10 czerwca 2000 r.

[3] Posynodalna adhortacja apostolska Jana Pawła II, Vita Consecrata, 105.

[4] Posynodalna adhortacja apostolska Jana Pawła II, Vita Consecrata, 38.

[5] Ogólny Plan Formacji Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, 85.

[6] Por. Posynodalna adhortacja apostolska Jana Pawła II, Vita Consecrata, 95.

[7] Por. List bł. Edmunda Bojanowskiego do nowicjuszki z 30 sierpnia 1867 r.

[8] Por. Kodeks Prawa Kanonicznego kan. 663 § 3, kan. 1173-1175; Sobór Watykański II, Konstytucja o liturgii świętej, Sacrosanctum Concilium, 83-85.

[9] Por. Reguła Zgromadzenia Służebniczek Boga-Rodzicy-Dziewicy Niepokalanie Poczętej - Zakończenie, Poznań 1867.

[10] Por. Kodeks Prawa Kanonicznego kan. 663 § 4; Posynodalna adhortacja apostolska Jana Pawła II, Vita Consecrata, 95.

[11] Reguły w szczególności § 37, Poznań 1867.

[12] Por. Reguła Zgromadzenia Służebniczek Boga-Rodzicy-Dziewicy Niepokalanie Poczętej § 54, Poznań 1867.

« 6 7 8 9 10 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Który z sakramentów jest szczytem chrześcijańskiej modlitwy?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor