Nowy numer 49/2022 Archiwum

Dębica-Latoszyn. Ponad 400 osób pości w intencji pokoju na Ukrainie

W parafii NSPJ trwa wielkopostna krucjata modlitwy i umartwienia. Podobne inicjatywy są podejmowane w całej diecezji.

W parafii NSPJ w Dębicy-Latoszynie od Środy Popielcowej trwa wielkopostna sztafeta modlitwy i umartwień w intencji pokoju na Ukrainie. - Ponad 400 osób zobowiązało się do postu o chlebie i wodzie w wybrany przez siebie dzień - mówi ks. proboszcz Piotr Grzanka.

Wierni bardzo chętnie włączyli się też w akcję pomocy rzeczowej dla Ukraińców. - Przygotowali ponad 50 paczek w ramach akcji "Paczka dla Ukrainy".  W następnym tygodniu z 7 dekanatów naszej diecezji, leżących na terenie województwa podkarpackiego, wyruszy 1 lub 2 TIR-y do magazynu Caritas w Leżajsku, a stamtąd do poszkodowanych mieszkańców w Ukrainie - dodaje ks. Grzanka, który jest koordynatorem pomocy na województwo podkarpackie (w granicach diecezji tarnowskiej) w ramach diecezjalnego zespołu kryzysowego.

O sytuacji na Ukrainie parafianie mogli usłyszeć 12 marca podczas homilii wygłaszanych przez ks. Krzysztofa Dolębę, proboszcza w miejscowości Malinie k. Czarnobyla. Na rzecz jego parafian złożyli ofiary pieniężne. Ksiądz otrzymał też dary rzeczowe.

Warto dodać, że modlitewne i postne sztafety trwają również w rektoracie Młynne k. Limanowej, a także w Krużlowej. Tutaj wierni modlą się przed każdą wieczorną Mszą św. na różańcu przed obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem, której cudowną kopię przywiózł do parafii ks. Roman Wanatowicz, najprawdopodobniej z Bełza. Miasto to po 1951 roku stało się miastem ukraińskim.

W parafii św. Józefa w Muszynie codziennie róże różańcowe prowadzą modlitwę o pokój za wschodnią granicą. Od 11 dni w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu trwa całodobowa modlitwa różańcowa w intencji zakończenia wojny w Ukrainie oraz łaskę pokoju dla całego świata. W parafii św. Rocha w Nowym Sączu modlitwa różańcowa jest odmawiana w tej intencji w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 20. W Olszance wierni modlą się na różańcu za Ukrainę przed każdą Mszą św., a w Siemiechowie w każdą środę. Koronka do Miłosierdzia Bożego o pokój w Ukrainie jest odmawiana codziennie w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy