Odpowiedzialni za słowo

Dekanat Porąbka Uszewska ma 45 nowych lektorów, którzy od 2 kwietnia służą już w swoich parafiach. Do nowej posługi zostali pobłogosławieni w kościele w Sufczynie.

W sobotę 2 kwietnia w Sufczynie celebrowana była Msza św., podczas której 45 kandydatów zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji lektora w swoich parafiach. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu Porąbka Uszewska ks. Józef Golonka.

Co cieszy? - Na pewno to, że każda parafia w dekanacie wysłała na kurs swoich kandydatów. Oznacza to, że przez najbliższe lata w parafiach dekanatu będzie miał kto czytać słowo Boże podczas liturgii. Chodzi również o to, że kapłani w swoich parafiach będą mieli z kim współdzielić odpowiedzialność za głoszenie słowa Bożego. Bo dopuścić kogoś do czytania podczas liturgii znaczy zaufać mu, pozwolić być ogniwem w przekazie słowa Bożego wiernym w parafii. Kurs lektorski jest okazją do tego, żeby dać młodym chłopakom kolejną motywację do tego, żeby zostać blisko ołtarza i służyć Bogu i ludziom w swoich wspólnotach - podkreśla ks. Krzysztof Pach z Sufczyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..