Nowy numer 23/2023 Archiwum

Pogrzeb w Argentynie

Ks. Kazimierz Pres został pożegnany w parafii, w której zbudował kościół. Tam też spoczęły jego prochy.

Msza św. pogrzebowa miała miejsce we wtorek o godz. 11 miejscowego czasu w kościele pw. Nuestra Señora de Lourdes w Lanús Oeste, który został zbudowany staraniem ks. Kazimierza.

Celebrowało ją dwóch biskupów diecezjalnych: Marcelo Margni z Avellaneda-Lanús, gdzie trzydzieści lat pracował ks. Kazimierz, i Raúl Martín z Santa Rosa, gdzie zmarły pomagał spowiadać w katedrze. Był też wikariusz generalny z Avellaneda-Lanús.

Mszę koncelebrowało około 15 księży, a wśród nich trzech Polaków. Diecezję tarnowską reprezentował ks. Tadeusz Mastej z diecezji Santa Rosa, z którym w 1978 r. ks. Kazimierz przybył do Argentyny oraz o. Maciej Słaby CSsR pochodzący z Żeleźnikowej, pracujący w Quilmes. Obecny był również rektor misji polskiej w Argentynie o. Olaf Bochnak. Były też siostry albertynki: pochodząca z diecezji tarnowskiej s. Bronisława Czerwińska rodem z Tylmanowej i s. Katarzyna Krzysztoń.

Kaznodzieja, którym był obecny proboszcz parafii, podkreślał dobroć ks. Kazimierza i jego aktywność. Prochy ks. Kazimierza zostaną umieszczone w wybudowanym przez niego kościele.

W sobotę 23 kwietnia o godz. 16 w rodzinnej parafii śp. ks. Kazimierza w Siedlcach k. Nowego Sącza, będzie miała miejsce Msza św. żałobna, będąca formą symbolicznego pogrzebu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast