Nowy numer 21/2023 Archiwum

Zmarł proboszcz z Niedźwiedzy

23 kwietnia zmarł ks. Stanisław Dudek, proboszcz parafii Niedźwiedza w dekanacie Porąbka Uszewska.

Urodził się 6 stycznia 1956 roku w Szerzynach jako syn Juliana i Eleonory. Egzamin dojrzałości złożył w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu w 1975 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 31 maja 1981 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Wielopole Skrzyńskie (od 20 czerwca 1981 roku), Nowy Sącz, par. pw. św. Kazimierza (od 26 czerwca 1984 roku) oraz w parafii pw. św. Prokopa w Jadownikach (od 7 sierpnia 1990 roku).

5 sierpnia 1998 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Porąbka Uszewska.

Msza żałobna w Domu Księży im. św. Józefa w Tarnowie będzie we wtorek 26 kwietnia o godz. 9. Po Mszy św. nastąpi przewiezienie ciała Zmarłego do kościoła w Niedźwiedzy. Msza święta pogrzebowa 26 marca (wtorek) o godz. 15 w kościele parafialnym w Niedźwiedzy, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast