Nowy numer 23/2023 Archiwum

Zmarł wicewojewoda małopolski Józef Leśniak

Urodzony w Limanowej był mocno związany z Sądecczyzną. Miał 54 lata.

"Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję. Panie Wojewodo, dziękuję za Twój patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej. Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu. Składam najszczersze wyrazy współczucia żonie, synowi, bratu oraz całej najbliższej rodzinie" – napisał na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Pierwszy wicewojewoda małopolski Józef Leśniak zmarł w wieku 54 lat. Pochodził z Limanowej. Był mocno związany z Sądecczyzną.

Studiował literaturę współczesną w Université Nancy 2 oraz politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe "zarządzanie gospodarką europejską" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 2010-2015 zasiadał w Radzie Powiatu Nowosądeckiego, a od 2015 do 2019 był posłem. Był członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Reprezentował Polskę w Komisji ds. Politycznych i Demokracji. 5 grudnia 2019 roku objął stanowisko wicewojewody małopolskiego.

Józef Leśniak zmarł 4 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast