Nowy numer 26/2022 Archiwum

Zostało 100 dni do 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę

Komisja konkursowa wyłoniła już także zwycięski projekt plakatu.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę odbędzie się po raz 40. Tradycyjnie pątnicy z diecezji tarnowskiej wyruszą w 9-dniową wędrówkę przed tron Jasnogórskiej Pani 17 sierpnia, a to oznacza, że do wyjścia pozostało dokładnie 100 dni.

Taka "studniówka" w czasie matur powinna ucieszyć tych, którzy zdają egzamin dojrzałości w tym roku. Maturzystów dzisiaj więc szczególnie zachęcamy do wyruszenia na szlak PPT.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Chrystus naszą Paschą". Pielgrzymkowe materiały formacyjne przygotuje w tym roku bp Artur Ważny.

Dwa dni temu komisja konkursowa wyłoniła ponadto zwycięski projekt plakatu 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Jago autorką jest Emilia Sobuś z Mielca. "Krzyż i hostia w centrum plakatu symbolizują paschę czyli przemianę Jezusa Chrystusa tę na Golgocie jak i w naszych sercach. Chrystus rozświetla wszystkie ciemności i prowadzi nas Jego ścieżkami. Podjęcie pójścia się tymi ścieżkami wymaga od nas pewnego trudu (symboliką tego są góry)" - tak symbolikę plakatu tłumaczy Emilia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama