Nowy numer 26/2022 Archiwum

Jodłowa. Odziani w nowe szaty

Na zakończenie "Białego Tygodnia" 10 chłopców, którzy tydzień temu przyjęli po raz pierwszy Komunię świętą zostało włączonych do grona ministrantów.

Ale to wcale nie jest tak, że stało się to automatycznie i z powodu przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do swego serca. Tak naprawdę to 10 chłopców z 3 klas naszych szkół równolegle przygotowywało się do przyjęcia Komunii świętej i w tym samym czasie byli aspirantami, przygotowującymi się do podjęcia posługi ministranta. Służba, bycie przy ołtarzu, posługa aspiranta przez rok, w czasie przygotowania do I Komunii Świętej świetnie przysłużyła się do tego, że chłopcu mogli lepiej jeszcze wejść w tajemnicę Eucharystii - mówi ks. Jan Maciuszek, wikariusz z Jodłowej.

Jodłowa. Odziani w nowe szaty   Aspiranci przez cały rok przygotowywali się do posługi ministranta. arcj. par. Jodłowa

W parafii jodłowskiej przygotowanie aspirantów, poza byciem przy ołtarzu, odbywało się na spotkaniach w kaplicy Dębowej, które prowadził ks. Jan Maciuszek, oraz w kościele sanktuaryjnym w Jodłowej i kaplicy w Wisowej, gdzie z aspirantami spotkania prowadził ks. Mateusz Norek.

Przyjęcie do grona ministrantów odbyło się na zakończenie "Białego Tygodnia". - We wspólnocie wszystkich dzieci komunijnych. Było to też pewną "reklamą" służby przy ołtarzu dla rówieśników naszych nowych ministrantów. Tego dnia, poza 10 aspirantami, którzy w tym roku pierwszy raz przystąpili do Komunii świętej, do grona ministrantów zostało włączonych też 4 starszych chłopców, którzy w tym roku także przygotowywali się do podjęcia służby przy ołtarzu - dodaje ks. Maciuszek.

Jodłowa. Odziani w nowe szaty   Na zakończenie obrzędu przyjęli ministranckie kapturki. arcj. par. Jodłowa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama