Nowy numer 33/2022 Archiwum

Przyroda przejdź do galerii

Otacza nas zewsząd, ale nie zawsze zwracamy na nią uwagę.

Na całym świecie jest wiele: jezior, rzek, mórz, lasów. Tak naprawdę przyroda wszędzie nas otacza, lecz nie zawsze zwracamy na nią uwagę. Niektórzy ludzie nie patrzą na to, że ją czasem zaśmiecają i niszczą.

Przyroda jest piękna i zajmuje miejsce w sercu każdego człowieka, w niektórych trochę mniej, a w niektórych więcej. Słoneczny dzień może natychmiastowo poprawić nam humor. Możemy odpocząć pośród drzew i kwiatów. Natura jest motywacją, odpoczynkiem. Nie wyobrażam sobie życia bez tego wszystkiego. Natura stanowi także inspiracje dla wielu artystów. Na jej podstawie powstało wiele cenionych obrazów, książek, fotografii, a nawet piosenek. Autorzy wszystkich dzieł związanych z naturą zawsze starali się przedstawić ludziom jej tajemniczość i niepowtarzalność.

Każda pora roku, każdy zachód i wschód słońca różnią się od siebie. Kiedy następuje wiosna wszystkie rośliny kwitną, każdy kwiat jest piękny na swój sposób, zwierzęta budzą się do życia. Gdy nadchodzi upragnione lato nadchodzą oczywiście wymarzone wakacje. Dla większości ludzi ten okres jest bardzo radosny i szczęśliwy. Jest słonecznie, pięknie. Jest to idealna pora, aby wypoczywać nad jeziorem czy też nad morzem. Kiedy przychodzi jesień, lasy zamieniają się w kolorowy raj, dzięki spadających z drzew liści, które wirują w powietrzu pod wpływem wietrznej pogody. Gdy jest zima zamiast trawy powierzchnię pokrywa biały puch. W lasach liściastych  zamiast liści gałęzie są łyse. Natomiast w lasach iglastych  jest jeszcze odrobinę zieleni.  Lasy stają się wtedy ,,białym królestwem’’.

W każdy wschód i zachód słońca mogę wpatrywać się jak w obrazek. Każda chmura jest niesamowita, każda ma inny kształt, wielkość. Niebo przybiera różnorodne barwy. Nocne niebo z gwiazdami jest dla mnie otchłanią, otchłanią która teleportuje mnie do innego świata. Ludzie widzą to codziennie. Każdy może podziwiać piękno natury jeśli tylko trochę bardziej będziemy zwracać uwagę na jej niepowtarzalność, niesamowitość. Kolejną piękną cechą przyrody są zwierzęta. Są one przyjaciółmi dla człowieka, czasami lepszymi niż ludzcy przyjaciele. Codziennie możemy podziwiać ich nietuzinkowy wygląd. Każde zwierzę się od siebie różni, każde jest wyjątkowe. Niektóre z nich są pomocą dla ludzi niepełnosprawnych np. psy. Ze zwierzętami wiąże się także wiele pasji.

Niestety niektórzy ludzie nadal niszczą naszą planetę, nadal jej nie doceniają, ale nie zdają sobie sprawy, że przyrodę można zniszczyć bardzo łatwo, ale odzyskać ją jest o wiele, wiele trudniej. Jeśli się nie pośpieszymy, nadal nie będziemy o nią dbać to, za niedługo możemy ją stracić. Wtedy ludzie naprawdę uświadomią sobie, jak bardzo potrzebna jest nam przyroda do życia.  Lasy się spalą, oceany będą całe pokryte śmieciami, a niesamowite zwierzęta wyginą. I nic nam z tego nie zostanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama