Nowy numer 39/2023 Archiwum

Komunikat z XLII posiedzenia Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Zasadniczym punktem było przedstawienie poprawek od członków synodu dotyczących dokumentów Komisji ds. Mediów i Komisji ds. Kultu Bożego i Życia Sakramentalnego.

W poniedziałek 23 maja 2022 r. w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Głównej V SDT. Zasadniczym punktem posiedzenia było przedstawienie poprawek od członków synodu do dokumentów Komisji ds. Mediów i Komisji ds. Kultu Bożego i Życia Sakramentalnego.

Poprawki do dokumentu "Dobra Nowina w mediach i przez media" zreferował ks. prof. Michał Drożdż, rekomendując Komisji Głównej ich przyjęcie lub odrzucenie. Poprawki do drugiego dokumentu "Liturgia a chrześcijańskie życie" przedstawił ks. prof. Stanisław Garnczarski.

Komisja Główna po żywej i merytorycznej dyskusji przyjęła niektóre z nich. Dalsza dyskusja nad dokumentem została przeniesiona na obrady VI Sesji Plenarnej, która odbędzie się 11 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Kolejne posiedzenie Komisji Głównej V SDT zaplanowano na 13 czerwca br.

Ks. Piotr Cebula
Sekretarz V SDT

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast