Biskup Artur Ważny 25 maja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Tylicz, Powroźnik, Kamianna, Mochnaczka, Czyrna i Berest.
Uroczystość odbyła w tylickim sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w przededniu ich egzaminów z języka obcego.
Czy wszystkich bierzmowanych Duch Święty napełni darem tłumaczenia języków i posługiwania się nimi, tego nie wiadomo. To, do czego zachęcał ich bp Artur Ważny, to otwarcie się na Jego działanie w codziennym życiu. To z pewnością Duch Święty potrafi przemienić, uczynić pełnym i szczęśliwym. Pomoże zdać egzamin z życia i osiągnąć niebo.
Zdjęcia z uroczystości zamieściliśmy tutaj:
- Jesteśmy zanurzeni w Bogu jak ryby w wodzie, ale często nie mamy świadomości, że tak jest. W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, a dziś On zaprasza nas, abyśmy mieli swój udział w Jego dziele stwarzania, zbawiania i uświęcania świata. To jest wielkie wybranie i wyróżnienie - przekonywał młodych bp Artur Ważny.
Tłumaczył im rolę Ducha Świętego w naszym życiu. To On będzie zapraszał nas do nawrócenia, które jest zmianą myślenia na temat Boga, siebie samego i ludzi. Chodzi o takie patrzenie, jakie posiada sam Bóg, który nie jest ze srebra, ani ze złota, nie jest dziełem rąk ludzkich, ani myśli człowieka. Duch Święty będzie nam uświadamiał, podpowiadał, przekonywał, kim naprawdę jest dla nas Bóg. To, że jest naszym Ojcem, który nas kocha, chce i pragnie, który nas szuka i walczy o nas. - Czasami mamy bardzo dziwne, fałszywe obrazy Boga, które nie są nawet do Niego podobne - zauważył biskup.
O udzielenie sakramentu bierzmowania swoim dzieciom prosili rodzice, oddając ich niejako w prowadzenie Duchowi Świętemu. Beata Malec-Suwara /Foto GośćDuch Święty będzie nam podpowiadał także i to, kim my jesteśmy. Uświadamiał, że jesteśmy dziećmi samego Boga, że On nas wymyślił i ukształtował. - To jest wielka godność stanąć przed Bogiem jako dziecko, które jest z Jego rodu, a ludzie obok nas są naszymi braćmi i siostrami. Tak mam patrzeć na ludzi. Bóg kocha ich tak samo jak mnie - mówił bp Artur.
Tłumaczył ponadto, w jaki sposób Duch Święty pokazuje nam prawdę o Bogu, o nas samych i o naszych braciach i siostrach. Wskazywał, że dokonuje się to, kiedy spotykam się z Nim podczas czytania Bożego Słowa i osobistej modlitwy. Wtedy będzie się zmieniać nasze myślenie. Duch Święty będzie także sprawiał, że Jezus będzie najważniejszy w moim życiu, Kimś w centrum, Kim wyróżnionym, otoczonym chwałą, będzie punktem odniesienia.
Za sakrament dziękowali już sami młodzi. Beata Malec-Suwara /Foto Gość- W miłości Jezusa jest nasze zbawienie, które On wysłużył dla nas na krzyżu. W sposób szczególny łaska zbawienia będzie się dokonywać w liturgii. Jeśli wtedy dacie Duchowi Świętemu zgodę na działanie, będziecie łatwiej, chętniej, częściej przychodzić na Eucharystię, będziecie odkrywać obecność Jezusa - dodał biskup.
Zaznaczył, że spotkanie z Duchem Świętym to nie jest jakiś jednorazowy obrzęd, ale spotkanie z Osobą, z którą powinienem się zaprzyjaźnić, a On będzie mnie prowadził. Sprawi, że moje życie będzie także świadectwem dla kolegów i koleżanek, którzy słabną w wierze.
Przypominamy, że 14 czerwca 2022 roku w sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych.