Tych barw jest 25, a przynajmniej tyle naliczyły siostry służebniczki, które dla grup, wspólnot, dla rodzin przygotowały świetną, artystyczną zabawę.
W sklepiku Stowarzyszenia im. bł. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć" (sklep.stowarzyszeniedobroc.pl) znajdziemy nową propozycję dla grup, całych rodzin. - To jest zestaw artystyczny do malowania po numerach. Nosi tytuł "Barwy Świętości bł. Edmunda Bojanowskiego". To jest świetna zabawa, a zarazem możliwość poznania bliższego cech bł. Edmunda - przekonuje s. Katarzyna Szulc, służebniczka dębicka.,
Zestaw został przygotowany w dwóch formatach. W każdym zestawie znajdziemy przede wszystkim naciągnięte na ramę płótno, a poza tym zestaw farb, pędzle, materiały formacyjno-edukacyjne (25 opisów do poszczególnych barw. Każda barwa symbolizuje inną cechę bł. Edmunda Bojanowskiego).
- Obraz można wykonać w 25-osobowej grupie. Każda osoba, zabierając ze sobą obraz do domu, nakłada jedną barwę, jednocześnie zapoznając się z jej symboliką. Po wykonaniu zadania opowiada pozostałym członkom grupy o znaczeniu barwy, którą nakładała. W ten sposób aktywizowane są wszystkie osoby, a cała grupa ma okazję poznać znaczenie wszystkich barw - objaśniają siostry służebniczki.
W zestawie jest płótno naciągnięte na ramę, pędzle, farby, i koperty z opisami symboliki kolorów, cech bł. Edmunda. sklep.stowarzyszeniedobroc.plInne rozwiązanie to wspólne, domowe, rodzinne malowanie. - W pracę może być zaangażowany nawet najmłodszy i najstarszy członek rodziny. Wyszukiwanie numerów, czytanie listu, nakładanie farby - każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólne wykonywanie obrazu będzie wspaniałą okazją do podjęcia rozmowy również na te ważne tematy, które mogą być zainspirowane poznaniem symboliki poszczególnych barw - objaśniają.
Wizerunek bł. Edmunda z dziećmi do malowania. sklep.stowarzyszeniedobroc.pl- To jest dostępna dla każdego forma artystycznej aktywności. Dostępna dla każdego, bo nie ogranicza malowania do osób wybitnie utalentowanych. Każdy może przez chwilę poczuć się malarzem. Sprzyja taka aktywność wyciszeniu i skupieniu, jest stosowana także jako forma odstresowania. Przy okazji materiały formacyjne mogą służyć poznaniu postaci, inspirować do przemyśleń, rozmowy - dodaje s. Katarzyna.
W 150. rocznicę śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego 9 czerwca 2021 roku w Dębicy rozpoczął się Rok bł. Edmunda. "Chcemy ten rok przeżywać, wpatrując się w naszego założyciela. Możemy go naśladować wszyscy, bez względu na to, w jakim stanie żyjemy. Rok bł. Edmunda pomoże nam ukazać wzór bł. Edmunda w jednoczeniu wielu środowisk wokół dobra" - mówiła rok temu s. Maksymilla Pliszka, przełożona generalna służebniczek dębickich. Inicjatywa, jak ta z obrazem do malowania, przyczynia się do popularyzacji założyciela zgromadzenia, promocji wzorca osobowego, wzorca świętości, który zostawił.