2 czerwca w Zabawie wręczeniem nagród blisko 100 laureatom konkursu o Karolinie rozpoczęły się obchody 35. rocznicy jej beatyfikacji.
Inicjatorką konkursu i jego koordynatorką od początku jest Jadwiga Bieś, obecnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Radłowskiej. - Karolina jest mi bliska od dzieciństwa. Jeszcze zanim została ogłoszona błogosławioną, bardzo często z rodzicami chodziliśmy na miejsce jej śmierci. Potem w grupie młodzieżowej przygotowywaliśmy przedstawienia o bł. Karolinie. Jedną z nich prezentowaliśmy na zjeździe młodzieży w Częstochowie. Mieszkam w Wał Rudzie, więc mogę powiedzieć, że to moja krajanka. Pamiętam, jak o niej opowiadała mi babcia, a także pani Maria Kotwa, która uczyła mnie kiedyś katechezy i była świadkiem życia Karoliny. Kiedy tylko mogę, uczestniczę w drodze krzyżowej szlakiem jej męczeństwa. Mam za co dziękować Bogu i bł. Karolinie – mówi pani Jadwiga.
Kilka lat temu lekarze stwierdzili u niej nowotwór złośliwy. - Przed operacją wiele osób modliło się za mnie przez wstawiennictwo bł. Karoliny, rodzina, sąsiedzi, ale też laureaci tego konkursu, którzy wiedzieli o mojej chorobie. Operacja nie musiała być tak inwazyjna, jak planowali lekarze, nie potrzebowałam też żadnych naświetleń. Uważam to za błogosławieństwo od Boga i Karoliny - podkreśla pani dyrektor.
Wręczeniem nagród blisko 100 laureatom XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Plastycznego "Bł. Karolino, świeć nam przykładem" w zabawskim sanktuarium rozpoczęły się obchody 35. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny. Z tej okazji w Zabawie odbędzie się także konferencja naukowa, diecezjalny zjazd Dziewczęcej Służby Maryjnej, ogólnopolskie spotkanie parafii, szkół i organizacji, którym patronuje bł. Karolina. U niej za otrzymanie daru Ducha Świętego dziękować będą w czerwcu bierzmowani. Plan tegorocznych obchodów znajduje się na poniższym plakacie.
Plakat. materiały organizatora