Nowy numer 31/2022 Archiwum

Rodzina. To działa!

Zaczęły się zapisy na kolejna edycję Studium Rodziny, którego zajęcia od września 2022 odbywać się będą przy bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Diecezjalne Studium Rodziny jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii. Absolwenci DSR mogą więc pomóc proboszczowi w wielu działaniach dla małżeństw i rodzin w parafii, rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz posiadając misję kanoniczną, rozwijać różne formy duszpasterstwa parafialnego - tłumaczy ks. dr Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin.

Rodzina. To działa!   Plakat tegorocznego, zaczynającego się jesienią Studium Rodziny. drtarnow.pl

Diecezjalne Studium Rodziny jest dla każdego, ale szczególnie dla małżeństw. Czas trwania: dwa semestry (wrzesień 2022 – czerwiec 2023). Miejsce: Nowy Sącz, Parafia św. Małgorzaty. Prowadzi: Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Zapisy i informacje: drtarnow@gmail.com, 14-631-73-60

W styczniu 2021 roku biskup Andrzej w sądeckiej bazylice wręczał dyplomy ukończenia studium absolwentom jednej z poprzednich edycji. - Chcemy wychodzić do ludzi ze świadectwem, że można być w Kościele szczęśliwymi małżonkami i rodzicami. Świat mówi, że to nie działa, a my chcemy temu zaprzeczyć. Małżeństwo sakramentalne, rodzina chrześcijańska mają sens. I o tym będziemy dawać świadectwo - mówiła Renata Czerwicka.

Łukasz Kozioł z Trzciany k. Mielca podkreślał, że wiedza zdobyta podczas zajęć, była dla niego bardzo pomocna w rozumieniu siebie jako mężczyzny. - Jak się to wszystko połączy z byciem mężem, ojcem, to może z tego wyniknąć dobro, którym chcę się dzielić z innymi małżonkami i rodzicami. Już to robimy w Mielcu spotykając się z małżonkami w kryzysie. Chcemy nadal wychodzić do ludzi i mamy nadzieję, że oni przyjdą do nas - mówił Łukasz.

Kolejny możesz być i Ty!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama